Květen 2008

one Step closer

29. května 2008 v 19:42 | Dark
One Step Closer
Vydáno: 2000
Režie: Gregory Dark
Děj videa se odehrává v nepoužívaném tunelu metra uprostřed zapadlé čtvrti velkoměsta, vystupuje zde skupinka mladých lidí, zombie a ninja bojovníci.

Crawling

29. května 2008 v 19:41 | Dark
Crawling
Vydáno: duben 2001
Režie: bratři Strausové
Videoklip vypráví příběh jedné mladé dívky, kterou zneužívá její vlastní otec. Skupina hraje v ledových kulisách, které v průběhu písně roztávají. To má symbolizovat postupné osvobozování dívky, která je na konci klipu uplně volná a na její tváři se objeví úsměv.

Papercut

29. května 2008 v 19:41 | Dark
Papercut
Vydáno: duben 2001
Režie: Nathan Cox & Mr.Hahn
Video se odehrává v malém, zařízeném pokojíku, ve kterém skupina hraje. Za vedlejšími stěnami je však pravý opak - nepořádek, spousta nechutného hmyzu, mumie, ... Všechen tento odpad společnosti, který skupinu pronásleduje se snaží dostat skrz obrazy, stěny, ale Chester je svou argumentací v textu rázně zažene. Nejlépe se tento klip natáčel asi Robovi, který pouze sedí na pohovce a poklepává nohou do rytmu, protože tam nemá svoje bicí.

In The End

29. května 2008 v 19:40 | Dark
In The End
Vydáno: červenec 2001
Režie: Mr.Hahn
Nejlepší video od Linkin Park, právem dosáhlo na mnohá ocenění. Příběh se odehrává ve fiktivní krajině, která je suchá a prázdná, pouze uprostřed je jedna velká socha. Mike při svém rapovém sólu prochází vyprahlou pouští, která se pomalu začíná zelenat. Refrén už se odehrává opět na soše, kamera zabírá postupně všechny členy kapely. Během druhého Mikova sóla se obloha zatahuje a s Chesterovým "I've put my trust..." se spustí bouřka. Konec videoklipu již opět patří slunci a záběru na celou krajinu, která je opět zelená. Jakoby klip kopíroval text songu.

Points Of Authority

29. května 2008 v 19:40 | Dark
Points Of Authority Režie: Nathan Cox
Potěšení pro fanoušky, kteří mají obzvlášť rádi koncerty plus pohled do zákulisí. Klip je pouze sestřih videí z růzých koncertů, nic víc, nic míň.

Cure For The Itch

29. května 2008 v 19:39 | Dark
Cure For The Itch
Vydáno: listopad 2001
Režie: Mr.Hahn
Krátký, animovaný, vytvořený pro DVD Frat Party at the Pancake Festival.

Esaul

29. května 2008 v 19:38 | Dark
Esaul
Vydáno: 1999
Režie: Joe Hahn
První demíčko od LP. Klip je záznamem ze studiového nahrávání.

Pts.Of.Athrty

29. května 2008 v 19:38 | Dark
Pts.Of.Athrty
Vydáno: červen 2002
Režie: Mr.Hahn
Kompletně animovaný videoklip počitačovou animací, ve kterém jsme svědky souboje dvou armád robotů. Skupina zde vyspuje také. Ono, vlastně jenom částečně. Do počítače jim byly převedeny pouze hlavy, které slouží jako "hlavní stan" jedné z bojujících stran. Tohle video se musí určitě zamlouvat milovníkům Star Wars.

Fgr/10

29. května 2008 v 19:37 | Dark
správný klip nenalezen
Frgt/10
Vydáno: 2002
Režie: Mr.Hahn
Další animovyný klip, tentokrát v hlavních rolích sprejer a policie. Sprejer kreslí na budovy znaky LP, když je náhled odhalen. Následuje honička po střechách budov, ve které také figuruje vrtulník.

Kyur 4 Th Ich

29. května 2008 v 19:35 | Dark
Kyur 4 Th Ich
Vydáno: 2002
Režie: Mr.Hahn
Pěkná ukázka breakdance, jinak nic zvláštního. Na konic klipu se objevuje Joe.

With You

29. května 2008 v 19:35 | Dark
Wth>You
Vydáno: 2002 prave video nanalezeno
Režie: Mr.Hahn
Docela strašidelný videoklip od mistra hororů Joe :)

Enth E Nd

29. května 2008 v 19:34 | Dark
Enth E Nd
Vydáno: 2002
Režie: Mr.Hahn
Video prakticky o ničem. Mike, Kutmasta Kurt a Motion Man jedou spolu v limuzíně a zpívají. Video je navíc černobílé, naprosto nemá čím zaujmout.

Somewhere I Belong

29. května 2008 v 19:34 | Dark
Somewhere I Belong
Vydáno: březen 2003
Režie: Mr.Hahn
První klip vypuštěný do televizí z alba Meteora, který určitě nadchne. Děj se odehrává v Chesterově snu či podvědomí chcete-li, což symbolizuje postel v plamenech a pád ve spící poloze.

Faint

29. května 2008 v 19:33 | Dark
Faint
Vydáno: květen 2003
Režie: Mark Romanek
Zásluhu na tvorbě tohoto vyjímečného klipu má fanclub LPU, který byl přizván, aby dělal hopsající publikum. První část klipu je natáčena zezadu, proti světlům, takže vidíme pouze obrysy kapely. Úmyslná ignorace (I won't be ignored). To však vůbec nevadí, protože i tak je rozhodně se na co dívat! Další část už je zepředu a my můžeme spatřit kulisu polorozpadlého domu, sem tam se zjevující duchy a Linkiny v plné kráse. Jedno z těch nejlepších videí.

Numb

29. května 2008 v 19:33 | Dark
Numb
Vydáno: září 2003
Režie: Mr.Hahn
Klip, na který můžeme být všichni hrdí; natáčel se z části v Praze. Hlavní postavou je zde mladá dívka, která je uzavřená do sebe a do svého zájmu - kreslení, kvůli čemuž je ve škole, ale i doma, ponižována a kritizována. Chester a spol. to mezitím pořádně rozjíždí v kostele. Dívka, po hádce s matkou, dává najevo své emoce počínaje ničením plátna konče během do onoho kostela, kde však už jsou pouze opuštěné nástroje a po skupině ani stopy...
BTW: Neměl Chester na koncertě náhodou černé vlasy? Přitom v klipu Numb má výrazný melír, ale ve From The Inside má opět černé vlasy.

From The Inside

29. května 2008 v 19:32 | Dark
From The Inside
Vydáno: listopad 2003
Režie: Mr.Hahn
Druhý a zatím poslední klip natáčený v centru Prahy. Hlavním tématem je pouliční demonstrace, do které se zaplete i malý kluk a ten jediný cítí, že to by se tu dít nemělo a tak s pomocí Chesterového "screamovaného you" všechny svou vůlí položí na zem. Nejlepší je však ten jeho spokojený pohled na konci.

Breaking The Habit

29. května 2008 v 19:28 | Dark
Breaking The Habit
Vydáno: duben 2004
Režie: Mr.Hahn
Poslední a s napětím očekávané video z alba Meteora. Jestliže jsme tady měli již dva klipy plně animované, tak tento bude přesto vyjímka. Je namalován japonskou mangou, což je styl kresby, použit např. u Pokémonů. Děj běží, běží, až se naráz zastaví a běží pozpátku. Vidíme muže, jak plachtí vzduchem až na střechu budovy, kde se však nedíváme na jeho monolog o tom, jestli skočit či nikoliv, ale sledujeme koncert Linkin Park - připomínám, opět celý animovaný. A to velmi pěkně!

Chester

29. května 2008 v 19:24 | Dark
Chester Charles Bennington (vokály)
Narodil se 20.3.1976 ve státě Arizona. Jeho život byl oproti ostatním členům hodně spjat s drogami a životními krizemi. Známý jeho rodiny ho za mlada sexuálně zneužíval, za držení marihuany byl na jednu noc zadržen policií. Studoval na Greenway Highschool, ale odmaturoval až v roce 1994 na Washington High School. Stát se zpěvákem toužil už od dětství. Tvrdil, že se chce stát pátým členem Depeche Mode. Jeho první skupinou byli Grey Daze.
Je velkým fanouškem Madonny a tetování (doposud jich má 12, každé z nich má svůj určitý význam, první si nechal udělat v osmnácti letech).
Má staršího bratra a doma chová dva psy. Nosí brýle nebo kontaktní čočky.
Když Chestrovi bylo dvacet let, oženil se se Samanthou, která mu 19. dubna 2002 porodila syna Dravena. Nyní se s ní rozvádí a má přítelkyni, bývalou Playmate.

Prohlásil: Co si na tom, že sem v téhle skupině užívám nejvíc, je možnost tvořit hudbu s tak ohromnými lidmi, kteří se navíc stali mými nejbližšími přáteli. Chtěl bych také poděkovat všem, kdo nás podpořili a otevřeli nám tak cestu.

Mike

29. května 2008 v 19:22 | Dark
Michael Kenji Shinoda (rap, vokály, kytara, sampling, piáno/klávesy)
Mike se narodil 11. února 1977. Jeho otec je Japonec a matka Rusko-Maďarka. V dětství navštěvoval Agoura High School, po maturitě studoval umění na univerzitě v Passadeně, jeho studijním oborem byla ilustrace, ale věnoval se především grafickému designu. Za svůj nejsilnější životní okamžik považuje převzetí diplomu na univerzitě.
Deset let docházel na hodiny klasického piána, ale postupem času ho vážná hudba omrzela a on zatoužil dostat se dál. Právě na škole se seznámil s Bradem Delsonem a spolu začali skládat hudbu.
Mike má mladšího bratra Jasona, psa Bessie, nosí kontaktní čočky a prý je dokonce vzdáleným příbuzným skladatele Čajkovského. Je také velkým fanouškem popové zpěvačky Dido.
Díky vystudovanému designu navrhnul pro Linkin Park typického vojáka s křídly a vlajkou (voják je symbolem tvrdší metalové a hard-rockové složky jejich hudby a křídla vážky symbolizují jemnější, "lehčí" melodie a tóny), vytváří booklety a covery k albům a je hlavní skladatelem textů skupiny. V březnu 2003 se Mike, ke smůle všech fanynek oženil.
V listopadu roku 2005 vydal své sólové hiphopové album The Rising Tied pod pseudonymem Fort Minor, ale stále zůstává platným členem kapely.

Prohlásil: Psaní písní, a možnost se o ně podělit o statními, je úžasná zkušenost... Nedokážu si vybavit něco úžasnejšího, než pohled na lidi z tak odlišných vrstev jak se sešli, aby si užili hudbu. Díky.

Brad

29. května 2008 v 19:22 | Dark
Bradford Delson (kytara, baskytara)
Narodil se 1.12.1977. Brad rovněž studoval na Agoura High School, kde také odmaturoval. Prvním nástrojem, který ovládal, byla trumpeta. Na škole poslouchal především metal a s ním spojoval i svou image dlouhých vlasů, moc dlouho mu ale nevydržela. Jeho největšími vzory byly Metallica a Guns 'n' Roses, jeho první album bylo od skupiny Duran-Duran.
Za největší životní zážitek považuje chvíli, kdy poprvé slyšel v rádiu One Step Closer.
Brad se nerad sprchuje, naopak rád dlouho spí, prospí denně až 14 hodin. Zbožňuje Britney Spears a právě proto se za něj zbytek skupiny právoplatně stydí. Věnuje se také hodně Internetu a udržuje kontakt s fanoušky.

Prohlásil: Miluju hudbu co hrajeme s přáteli. Jsem fakt hrdej na skladby co jsem spolu vytvořili a na možnost hrát je po celém světě. Díky moc všem, kdo nás podpořili a pomohli aby se to vše stalo.