O Linkin Park

10. března 2008 v 16:39

o skupině Linkin Park

Linkin Park
Počátky kapely Linkin Park se datují okolo roku 1996, kdy se na škole seznámil Mike Shinoda s budoucím kytaristou Bradem Delsonem, se kterým chtěl později založit kapelu. Problém byl ale v odlišnosti jejich hudebních stylů, Brad poslouchá především Trash-metal a Mike byl v té době v zajetí hiphopové kultury. Jejich sny pomohlo uskutečnit společné vystoupení kapel Anthrax a Public Enemy, kdy pochopili, že lze skloubit i zcela odlišné hudební směry. K Mikeovi a Bradovi se postupně přidali Rob, Joe, Pheonix a Mark a vytvořili kapelu s názvem Xero. Mark kapelu opustil v době, kdy se přejmenovala na Hybrid Theory, stále však zůstal jejich dobrým přítelem a nyní pracuje jako manažer.
Jako poslední se k Hybrid Theory přidal Chester. Skupina dlouho nemohla najít vhodného zpěváka, vokály tedy obstarával Mike. Jednoho dne, zrovna když probíhala Chazzova oslava narozenin, zavolal Chester Mikeovi, pustil mu do telefonu jednu z demo-nahrávek Hybrid Theory a do toho zpíval své vokály. Mike tím byl nadšen a přizval Chestera ke spolupráci. Tak se začalo tvořit jejich debutové album, ze kterého se vyčlenilo Hybrid Theory a Hybrid Theory Edition Platinum.
Kapela uzavřela kontrakt s vydavatelským gigantem Warner Bros. S vydáním jejich alba souvisela i změna názvu. Skupina se jménem Hybrid Theory již existovala, původně chtěli změnit název na Lincoln Park (sami říkají: "Lincolnův park je v každém větším městě v USA a proto, když koncertujeme, můžeme říkat, že se naše kapela jmenuje podle jejich parku. Jsme tak fanouškům blíže."), ale internetová adresa "www.lincolnpark.com" již byla obsazená, tak trochu pozměnili název na Linkin Park, výslovnost je podobná. Debutové album dostalo název Hybrid Theory a v prodeji bylo od 24. října 2000. Jeho úspěch byl opravdu nečekaný a nesl s sebou opravdu hodně ocenění.
V mezidobí Hybrid Theory a nového alba Linkin Park vydali album Hybrid Theory Edition Platinum, o kterém říkají, že je to album dobrých písní, které se ale bohužel nevešly na Hybrid Theory.
30. července 2002 se dostalo na pulty nové album s názvem Reanimation, které obsahuje remixy songů z Hybrid Theory, Hybrid Theory EP a remixy nealbových písniček. Na vzniku tohoto alba se podílely proslulé špičky hip-hopové scény.
Je 24. března 2003 a Linkin Park vydávají své v pořadí třetí album, s názvem Meteora. Jejich popularita markantně stoupá a fanoušci se rozšiřují do stále nižší věkové kategorie. Meteora doslova bourá žebříčky hitparád a nekompromisně obsazuje první příčky. 17. listopadu 2003 se k fanouškům dostává záznam koncertu v Texasu z amerického turné "Summer Sanitarium Tour" v podobě CD a DVD s názvem Live in Texas.

Na konci listopadu, přesně 29.11.2004, se na pulty obchodů dostává další dvou diskové album Linkin Park. Není to však řadové album, ale nosič, který obsahuje remixy nahrávek od LP a rappera Jay-Z. K tradičnímu CD je přibaleno i DVD, které zachycuje průběh tvorby ve studiu a hlavně pak koncert v klubu Roxy Theater.

Skoro rok poté se dostala na veřejnost oficiální zpráva od Phoenixe o novém albu, které LP chystají, a které by mělo vyjít někdy v půlce roku 2006.

Ke konci roku 2005 si ještě Mike Shinoda střihl malou bokovku: své sólové album The Rising Tied pod pseudonymem Fort Minor.
Chester Charles Benningtonse narodil 20.3 1976 ve státě Arizoně. Ve skupině se vydává jakoChester a dělá vokály. Jeho život byl oproti ostatním členům hodně spjat s drogami a životními krizemi. Známý jeho rodiny ho za mlada sexuálně zneužíval, za držení marihuany byl na jednu noc zadržen policií. Studoval na Greenway Highschool, ale odmaturoval až v roce 1994 na Washington High School. Stát se zpěvákem toužil už od dětství. Tvrdil, že se chce stát pátým členem Depeche Mode. Jeho první skupinou byli Grey Daze.
Je velkým fanouškem Madonny a tetování (doposud jich má 12, každé z nich má svůj určitý význam, první si nechal udělat v osmnácti letech).
Má staršího bratra a doma chová dva psy. Nosí brýle nebo kontaktní čočky.
Když Chestrovi bylo dvacet let, oženil se se Samanthou, která mu 19. dubna 2002 porodila syna Dravena. Nyní se s ní rozvádí a má přítelkyni, bývalou Playmate.

Prohlásil: Co si na tom, že sem v téhle skupině užívám nejvíc, je možnost tvořit hudbu s tak ohromnými lidmi, kteří se navíc stali mými nejbližšími přáteli. Chtěl bych také poděkovat všem, kdo nás podpořili a otevřeli nám tak cestu.
Zbraně:
Asi permanentně
Audio Technica Wireless Mics
hamer guitars
Yamaha SPX 990
Takamine guitars
DVS/Matix action figure steelo BIATCH!
Tady jsou nějaký fotky:

Mike

Dnes 15:32| Dark | Linkin Park
Michael Kenji Shinoda se narodil 11.2 1977. Ve skupině vystupuje jako Mike a hraje na kytaru, piano/klávesy, dělá vokály,rap a sampling. Jeho otec je Japonec a matka Rusko-Maďarka. V dětství navštěvoval Agoura High School, po maturitě studoval umění na univerzitě v Passadeně, jeho studijním oborem byla ilustrace, ale věnoval se především grafickému designu. Za svůj nejsilnější životní okamžik považuje převzetí diplomu na univerzitě.
Deset let docházel na hodiny klasického piána, ale postupem času ho vážná hudba omrzela a on zatoužil dostat se dál. Právě na škole se seznámil s Bradem Delsonem a spolu začali skládat hudbu.
Mike má mladšího bratra Jasona, psa Bessie, nosí kontaktní čočky a prý je dokonce vzdáleným příbuzným skladatele Čajkovského. Je také velkým fanouškem popové zpěvačky Dido.
Díky vystudovanému designu navrhnul pro Linkin Park typického vojáka s křídly a vlajkou (voják je symbolem tvrdší metalové a hard-rockové složky jejich hudby a křídla vážky symbolizují jemnější, "lehčí" melodie a tóny), vytváří booklety a covery k albům a je hlavní skladatelem textů skupiny. V březnu 2003 se Mike, ke smůle všech fanynek oženil.
V listopadu roku 2005 vydal své sólové hiphopové album The Rising Tied pod pseudonymem Fort Minor, ale stále zůstává platným členem kapely.

Prohlásil: Psaní písní, a možnost se o ně podělit o statními, je úžasná zkušenost... Nedokážu si vybavit něco úžasnejšího, než pohled na lidi z tak odlišných vrstev jak se sešli, aby si užili hudbu. Díky.
S čím pracuje?
na koncertech
Audio Technica Wireless Mic
Ibanez guitars
PRS guitars
Mesa Boogie Dual Rectifier heads
Mesa Boogie cabinets
ve studiu
Digidesign Protools software a hardware
Anteres software
Waves software
Emagic hardware
Korg Triton keboards
Roland keyboard modules
AKAI S-900 a MPC 2000 samplers
Baldwinpianos
Fotky:

Brad

Dnes 15:31| Dark | Linkin Park
Bradford Delson se narodil 1.12 1977. Ve skupině vystupuje pod přezdívkou Brad a hraje na kytaru a baskytaru.Brad rovněž studoval na Agoura High School, kde také odmaturoval. Prvním nástrojem, který ovládal, byla trumpeta. Na škole poslouchal především metal a s ním spojoval i svou image dlouhých vlasů, moc dlouho mu ale nevydržela. Jeho největšími vzory byly Metallica a Guns 'n' Roses, jeho první album bylo od skupiny Duran-Duran.
Za největší životní zážitek považuje chvíli, kdy poprvé slyšel v rádiu One Step Closer.
Brad se nerad sprchuje, naopak rád dlouho spí, prospí denně až 14 hodin. Zbožňuje Britney Spears a právě proto se za něj zbytek skupiny právoplatně stydí. Věnuje se také hodně Internetu a udržuje kontakt s fanoušky.

Prohlásil: Miluju hudbu co hrajeme s přáteli. Jsem fakt hrdej na skladby co jsem spolu vytvořili a na možnost hrát je po celém světě. Díky moc všem, kdo nás podpořili a pomohli aby se to vše stalo.
Nádobíčko
Nejspíš permanentně
PRS Guitars Ibanez Guitars
Mesa Boogie Dual Rectifier heads
Mesa Boogie cabinets
D'Addario strings (10XL)
TC Elecronic effects
Boss Pedal effects
D'Addario cables
Dunlop picks (.73)
Pár fotek.....

Rob

Dnes 15:30| Dark | Linkin Park
Rob Bourdon se narodil 21.1 1979 a pochází z Calabasas, ale nyní žije v Los Angeles. Ve skupině vystupuje pod přezdívkou Rob a hraje na bicí. Je americkým židem. Rovněž studoval na Agoura High School, původně pracoval jako číšník, na pozvání Brada se však přidal k Linkin Park.
Na bicí se učil už ve čtvrté třídě základní školy. Jeho nejsilnějším zážitkem bylo, když jeho matka poprosila svého známého, bubeníka z Aerosmith, aby Roba vzal do zákulisí koncertu. Ten ho potom vytrénoval k nejlepším výkonům. Linkin Park je první skupinou, ve které působí. Jeho nejoblíbenějším songem je In the End.
Nemá žádná tetování ani piercing, v soukromí si také rád zahraje na piano, miluje italskou kuchyni a má přítelkyni.

Prohlásil: Je zázrak, že jsem měl možnost vytvořit desku se svými pěti nejlepším kámoši. Je to úžasná možnost cestovat a setkávat se s našimi fanoušky. Díky moc všem, kdo nás podpořili svojí přízní.
Nádobíčko
Gretsch kit
GibraltarHardware
Zildjian cymbals
Remo heads
Vater sticks
Rane headphone amp
Alesis DM-5 drum module
Shure E-1 in-ear monitors
D-drum trigger pads
Komu se líbí tak je zde:

Joe

Dnes 15:30| Dark | Linkin Park
Joseph Hann se narodil 15.3 1977 a pochází z Glendale. Ve skupině vystupuje pod přezdívkou Joe a ve skupině dělá mixi, samply, beaty, zvuk. Jeho rodiče jsou Korejci, nyní žije v Los Angeles. V kapele vystupuje pod přezdívkou Mr. Hahn nebo pouze Joe.
Stejně jako Mike studoval na uneverzitě v Passadeně, ale po dvou semestrech studium ukončil a věnoval se filmu. Navrhoval scény k hororovým filmům.
Dává hudbě Linkin Park výjimečný zvuk svými skvělými samply. Společně s Mikem je autorem mnoha videoklipů k singlům. Rád spolupracuje s Nathanem Coxem.
Joe má dvě starší sestry, nosí brýle a nemá žádná tetování. Je prý rozpolcenou osobností a jeho druhá "polovina" si říká Remy. Má přítelkyni.

Prohlásil: Všechny tyhle výroky mi připomínají kecy ze školní ročenky.
Výbava
Vestax PDX-2000Turntables
Rane TTM 54 DJ mixer
AKAI MPC 2000
Emagic Logic Audio
Various effects
Shure M44-7 needles

Phoenix

Dnes 15:29| Dark | Linkin Park
David Michael Farrel se narodil 8.2 1977 v Plymouth, ve státě Massachusetts a ve skupině vystupuje pod přezdívkou Phoenix a hraje na baskytaru. . Z Plymouthu se později přestěhoval do Los Angeles, kde nyní žije se svou manželkou, se kterou se oženil 28.12.2002.
Na střední škole působil v kapele "Tasty Snax", která se později přejmenovala na "Snax". Původně hrál na kytaru, až v Tasty Snax přešel na baskytaru. Po nějaké době působení v Xero se rozhodl odejít, za rok a půl se vrátil už do Linkin Park. Proto se také nepodílel na jejich debutovém albu Hybrid Theory.
David je označován za sportovce skupiny. Jezdí na snowboardu a rád si zahraje fotbal. Pochutná si na mexickém jídle a neodolá zmrzlině. I když vystupuje většinou v pozadí, je prý ze skupiny nejvýřečnější. Nemá žádná tetování, ani piercing a ve studiu je prý rád sám, aby se na hru mohl plně soustředit.

Prohlásil: Po dlouhém roce stráveném mimo kapelu bylo těžké se aklimatizovat a zorientovat. Rád bych poděkoval všem, kdo nás podpořili jak na stránkách, tak na našich koncertech, víc než jsem očekával. Možnost tvořit hudbu s bandou mých přátel je opravdu požehnání. Díky
.
Nádobíčko
Ernie Ball Music Man Sting Ray basses
Ampeg SVT Classic heads
Ampeg SVT Classic cabinets
Markley Blue Steel strings
Dunlop Picks (.88)
DBX 160 compressor
Monster cables
Sans Amp
Boss pedals
Whirlwind direct boxes
Shure wireless

Zdroj: Moje spolužačka Vynyl

Linkin Park zvedli hlavu ze sedadel

Podruhé se v úterý večer v Praze představila americká rocková skupina Linkin Park a bleskovou zkouškou kvality i popularity prošla na výbornou. Když totiž lidé v ochozech na sezení zvednou těla a během koncertu stojí či tančí, znamená to, že umělce přijali. Linkin Park si to vychutnávali téměř od prvních okamžiků.
13.6. 2007 07:59
PRAHA - Přijeli přesvědčit o právoplatnosti avízované změny zvuku, při které opustili numetalové chorály, zhusta postavené na chytlavých instrumentálních riffech, a vsadili na přímočařejší rockový rukopis, ne tak vyumělkovaný.
Jejich nové album Minutes To Midnight zní nově a přesvědčivě, v hitparádách více než třiceti zemí obsadilo první pozici. Koncertní blok ovšem posílili starými hity (One Step Closer, Papercut, In The End nebo Numb), čímž na první pohled statečně nabídli obě své zvukové polohy v přímé koncertní konfrontaci.
Nebylo to ovšem nakonec tak dramatické. Zejména obsažnost kytary vlasatého Brada Delsona obě éry spolehlivě spojila. Dokonal to pak výraz zpěváka Chestera Benningtona, který se ukázal být největší jistotou v šestičlenné sestavě.
Chester Bennington byl na pódiu v Sazka Areně obrovskou oporou Linkin Park. Foto: PRÁVO/Petr Hloušek
Své náročné a vysoko posazené pasáže zpíval od první chvíle s absolutním přehledem. Nacházel se ve skvělé hlasové kondici, nic si neulehčoval, diváky nechal zpívat samotné jen v pár momentech. Když pak vystřihl baladu Leave Out All The Rest, oni mu za odměnu rozsvítili své mobilní telefony a vypadalo to jako na obrovské noční manifestaci hudební nádhery.
V dalších chvílích mu zdatně sekundoval rapper Mike Shinoda, ostrý jako břitva, s jiskrou v hrdle, platný zejména v repertoáru z prvních alb Hybrid Theory a Meteora. Půldruhahodinový koncert gradoval se spuštěním zadní projekce, také s dobře sestaveným programem, v němž se míjely skladby nové se staršími a přirozeně smazávaly rozdíl v datech jejich vzniku.
Linkin Park se přihlásili k celé své kariéře. Pravda, ne na každém místě v hale byl zvuk čitelný, ovšem Američani dopadli pořád o třídu lépe než jejich předskupina 30 Seconds To Mars, jejíž pódiová snaha nabídnout trocha ze svého na deskách vycizelovaného emo-metalu vyzněla kvůli mizernému zvuku linoucího se skrz reprosoustavu z pódia zcela naprázdno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama